نام بخش : آی سی یو جراحی

نام لاتین:SURGERY ICU (s.icu)

پزشک مسئول بخش :  خانم دکتر محبوبه رشیدی فوق تخصص مراقب های بیهوشی icu

مسئول بخش : خانم طاهره اسماعیلی جایگزین خانم  بعثت بیگدلی

محل قرارگیری : طبقه دوم , سمت راست سالن روبروی درب اتاق عمل جنرال

تلفن داخلی بخش : 3430    -3429   -  3436 

خدمات ارائه شده در بخش : تمامی خدمات مراقبت های ویژه از جمله :مراقب های راه هوایی و اکسیژن تراپی , مانیتورینگ بیماران , اینتوباسیون , ساکشن راه هوایی , تسکین درد , احیا بیماران , مراقب های دارویی و درمانی

برنامه زمانی ارائه خدمات :24 ساعته تمام روزهای هفته

قوانین بخش : ملاقات ممنوع بوده و از ترددهای غیر ضروری اجتناب میشود.

تجهیزات اصلی بخش: ونتیلاتور , مانیتورینگ , DC شوک , دستگاه دیالیز , ساکشن و اکسیژن سانترال و...

روال ارائه خدمات: پذیرش بیماران از طریق مشاوره از سوی سرویس های جراحی ( ارتوپدی , ارولوژی, زنان , جراحی عمومی , فک وصورت , چشم , ENT , ...) فرستاده میشود و در صورت داشتن اندیکاسیون مراقب ویژه از سوی پزشک بیهوشی بخش یا پزشک بیهوشی مقیم در شیفت های عصر و شب بیمار پذیرش میگردد.

از بدو ورود بیماران به بخش ( با همراهی پرستار و یا در صورت نیاز اینترن یا رزیدنت سرویس مربوطه )پس از انجام ارزیابی اولیه و مانیتورینک علایم حیاتی بلافاصله بیمار در پوزیشن مناسب قرار داده شده و اکسیژن درمانی شروع میشود. کلیه آزمایشات روتین و EKG گرفته و ضمیمه پرونده میشود. بیمار توسط سرویس بیهوشی ویزیت شده و در صورت نیاز به باز کردن راه هوایی اینتوباسیون توسط ایشان انجام میشود. انجام کلیه امور درمانی بیمار از جمله دیالیز , گرافی ها و اکو و برنکوسکوپی در بخش انجام میشود و خروج بیمار از بخش جهت انجام هر اقدام پاراکلینیکی منوط به اجازه اتندینگ بیهوشی می باشد.

بیمران مداوما مانیتورینگ شده و کنترل علایم حیاتی هر 1 و یا 2 ساعت انجام میشود در صورت بد حال شدن بیمار و یا تغییر در شرایط بالینی و آزمایشگاهی بیمار سریعا علاوه بر پزشک بیهوشی مقیم به سرویس مربوطه اطلاع داده میشود و با فراهم کردن سریع وسایل احیا عملیات احیا انجام میشود . با وجود حضور مستمر مقیم بیهوشی و پرستاران آموزش دیده در این بخش نیاز به پیج کد CPR نمیباشد و تمام مراحل توسطد پرسنل بخش انجام میشود.

خروج بیماران از icu به یک بخش ثانویه با دستور اتندینگ بیهوشی و اطلاع به سرویس مربوط انجام میشود و پس از هماهنگی بین پرستاران دو بخش بیمار به وسیله برانکارد یا ویلچر با تمام مدارک و پرونده به بخش فرستاده میشود.


6.0.3.0
گروه دورانV6.0.3.0