عنوان : گسترش فضای سالن مطالعه؛ بارزترین مشخصه توسعه كتابخانه بیمارستان امام(ره) اهواز
کد خبر : ۶۹۲۰۶
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۱۱/۲۸ 
ساعت : ۱۳:۱۳:۳۹
عنوان گروه خبري : اخبار مرکز .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

سرپرست مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز گفت: کتابخانه این بیمارستان یکی از قدیمی ترین کتابخانه های دانشگاه علوم پزشکی اهواز است که در جهت توسعه و گسترش فعالیت ها و همچنین بهره مندی بیشتر متقاضیان از خدمات علمی و کتابخانه ای آن اقدامات ارزشمندی انجام شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز، دکتر کامبیز معصومی در این باره اظهارداشت: این کتابخانه در طبقه سوم بیمارستان قرار دارد که شامل 6 بخش از جمله سالن مطالعه، مخزن کتاب، سایت اطلاع رسانی و کامپیوتر، قسمت امانت و مرجع کتابخانه، بخش پایان نامه ها و بخش لوح فشرده است و با داشتن بیش از 2 هزار عنوان کتاب لاتین و 3 هزار عنوان کتاب فارسی، خدمات مطالعاتی خوبی به گروه های آموزشی و درمانی مرتبط ارائه می کند.

وی ادامه داد: یکی از مشخصه های بارز پروژه توسعه این کتابخانه در سال های های اخیر می توان به گسترش فضای سالن مطالعه کتابخانه و احداث 2 سالن مطالعه دیگر اشاره کرد. علاوه بر سالن اصلی مطالعه، یک سالن به مساحت 90 متر در ساختمان داخلی کتابخانه و دیگری نیز به همان متراژ روبری درب کتابخانه به بهره برداری رسیدند.

سرپرست مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز گفت: با این اقدام ظرفیت سالن های مطالعه آن، به 120 نفر افزایش یافت؛ ساعت کار کتابخانه در طول شبانه روز تعریف شده است به طوری که متقاضیان بخش امانت و مرجع، می توانند از ساعت 8 صبح تا ساعت 20 (در زمان ساعت کار قسمت امانت کتاب) به کتابخانه مراجعه و از خدمات آن بهره مند شوند. همچنین ساعت کار سالن مطالعه از 7 صبح لغایت 2 بامداد و در ایام امتحانات نیز به صورت شبانه روزی است.

معصومی افزود: یکی دیگر از اقداماتی که به منظور گسترش فعالیت های کتابخانه صورت گرفت، تامین بودجه لازم جهت خرید کتاب های فارسی و لاتین از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بوده است؛ این بودجه به مبلغ 150 میلیون تومان تامین و تعداد 2 هزار و 767 نسخه کتاب فارسی و لاتین خریداری شد.

وی اظهارداشت: مخزن کتاب کتابخانه دارای 73 قفسه کتاب فارسی و لاتین است و هم اکنون 2 هزار و 336 عنوان کتاب لاتین و 3 هزار و 365 عنوان کتاب فارسی و در مجموع بیش از 12 هزار نسخه کتاب فارسی و لاتین در حوزه های مختلف علوم پزشکی در کتابخانه موجود است.

سرپرست مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز عنوان کرد: کلیه کتاب های این کتابخانه به روش NLM (فهرست نویسی کتابخانه ملی پزشکی آمریکا) فهرست نویسی شده است و تمام اطلاعات کتاب ها در سیستم نرم افزار آذرش تحت شبکه وب وارد می شود.

معصومی ادامه داد: خرید 5 دستگاه رایانه جدید و جایگزینی آن ها با رایانه های قدیمی سایت اطلاع رسانی کتابخانه و همچنین نصب دو عدد مودم وایرلس در محل سالن های مطالعه از اقداماتی است که در این بهینه سازی فعالیت های کتابخانه انجام شد.

وی گفت: سایت اطلاع رسانی کتابخانه هم اکنون دارای 11 سیستم رایانه ای و 2 دستگاه پرینتر است که توسط کارشناسان کتابداری و مرکز کامپیوتر بیمارستان پشتیبانی می شوند. تمامی مراجعه کنندگان به کتابخانه نیز می توانند از طریق سایت کتابخانه مرکزی و دانشگاه علوم پزشکی اهواز، تمامی پایگاه های مورد اشتراک وزارت بهداشت را جستجو و مقالات و مجلات مورد نیاز خود را به صورت آنلاین دریافت کنند.

سرپرست مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز گفت: عضویت تمامی اعضای هیت علمی بیمارستان در سایت علم سنجی دانشگاه، خرید 50 صندلی و 25 میز مطالعه دو نفره برای سالن های مطالعه، اضافه کردن یک دستگاه یخچال، سماور و 3 عدد کولر و و آب تصفیه کن به کتابخانه جهت رفاه حال مراجعین به کتابخانه، احداث جایگاه سرو چای در محل کتابخانه و راه اندازی یک بوفه الکترونیکی در محل کتابخانه جهت رفاه حال مراجعین از دیگر اقدامات انجام شده در جهت گسترش فعالیت های کتابخانه بیمارستان بوده است.
تمامی حقوق این پرتال خبری و اطلاع رسانی متعلق به مرکز آموزشی درمانی فوق تخصصی امام خمینی ره، جندی شاپور اهواز می باشد

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0