عنوان : برگزاری سمینار آشنایی با دستگاه دی سی شوك
کد خبر : ۶۵۴۷۲
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۷/۱۷ 
ساعت : ۱۳:۰:۴۷
عنوان گروه خبري : اخبار مرکز . اخبار آموزشی .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 

سمینار آموزشی آشنایی با دستگاه دی سی شوک به منظور ارتقای سطح دانش و آموخته های پرسنل درمانی در بیمارستان امام خمینی(ره) اهواز برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز، در این سمینار که در تالار همایش شهید دکتر رهنمون برگزار شد، اصول کار با دستگاه دی سی شوک برای گروه هدف پزشک، پرستار، بهیار، ماما، اتاق عمل و هوشبری تشریح شد.

 

دستگاه الکتروشوک، در مواردی که فرد دچار ایست قلبی شده است با اعمال شوک الکتریکی به احیای بیمار کمک می کند. در این سمینار ضمن یادآوری رعایت برخی نکات ضروری در استفاده از این دستگاه، توضیحات لازم در زمینه موارد زیر ارائه شد.

 

_ انتخاب مد (MODE ): انتخاب حالت دستگاه بین خاموش بودن، مانیتور، دفیبریلاتور و پیس میکر (PACE MAKER ). با قرار دادن سوئیچ در هر کدام از حالت ها، دستگاه روشن خواهد شد و آماده به کار است.

_ کلید های انتخاب انرژی: با استفاده از کلید های و سطح انرژی مورد نظر انتخاب و با فشار دادن دکمه ها انرژی انتخاب شده و روی صفحه نمایش ظاهر می شود.

_ کلید شارژ انرژی: با فشردن این دکمه انرژی انتخاب شده توسط کلید های فوق شارژ می شود. کلیدی با همین عملکرد بر روی پدل اپکس تعبیه شده است.

_ پس از شارژ کردن دستگاه، این کلید فعال می شود. با فشردن این دکمه انرژی ذخیره شده بر روی بدن بیمار تخلیه خواهد شد. این کلید تنها در صورت استفاده از پد های چند منظوره و پدل های اینترنال (داخلی) فعال می شود.

_ کلید آنالیز (ANALYZE ): با فعال کردن این کلید دستگاه دی سی شوک شروع به آنالیز ECG بیمار کرده و در صورتی که ریتم، ریتمی باشد که به شوک نیاز نداشته باشد، دستگاه پیام هایی مبنی بر عدم دادن شوک به بیمار می دهد و در صورتی که ECG بیمار ریتمی باشد که نیاز به شوک باشد، دستگاه انرژی انتخاب شده را شارژ می کند و پیغامی مبنی بر پیشنهاد شوک دادن به بیمار می دهد.

_ کلید انتخاب لید (LEAD ): با فشردن این دکمه می توان لیدهای موردنظر مختلف ECG را انتخاب کرد.

_ کلید انتخاب سایز (SIZE ): این کلید سایز نمایش ECG را بین ۰٫۵ ، ۱ ، ۱٫۵، ۲ و ۳ برابر تغییر می دهد.

_ کلید قطع آلارم: با فشردن این کلید می توان آلارم صوتی را فعال یا غیر فعال کرد. باید کلید را به مدت ۴ ثانیه فشار دهید تا حالت مورد نظر تغییر کند. اگر آلارم دستگاه فعال شود، با یکبار فشردن این کلید آلارم به صورت موقت (به مدت یک دقیقه) قطع می شود.

_ کلید پرینتر: با فشردن این کلید، ثبت ECG بر روی کاغذ شروع می شود و با فشردن مجدد آن ثبت ECG پایان می یابد.

_ کلید صدای بوق: شدت صدای بوق ECG با استفاده از کلیدهای نرم افزاری تنظیم و روی صفحه نمایش نشان داده می شود.

_ نشانگر های وضعیت برق و باطری: چراغ زرد نشان دهنده شارژ شدن باطری، چراغ سبز نشان دهنده کامل شدن شارژ باطری، چراغ چشمک زن سبز و زرد نشان دهنده عدم وجود باطری و چراغ های خاموش نشان دهنده استفاده باطری بدون اتصال به برق می باشد.

_ کلید کد میکر: با استفاده از این کلید می توانید عمل ثبت انجام دستورهای درمانی خاص و استفاده از داروهای موجود در لیست حافظه دستگاه با کلیدهای نرم افزاری را اجرا کنید.

_ ضامن آزاد کننده پدل ها

_ باطری و محل قرار گیری آن روی دستگاه

_ کلید های تخلیه انرژی: با قرار دادن پدل ها بر روی بدن بیمار و فشردن دو دکمه نارنجی رنگ انرژی ذخیره شده به بدن بیمار تخلیه می شود.

 

گفتنی است؛ سمینار آشنایی با دستگاه دی سی شوک توسط مسئول واحد تجهیزات پزشکی بیمارستان امام خمینی(ره) اهواز و به همت سوپروایزر واحد پرستاری بیمارستان ارائه و برگزار شد.


تمامی حقوق این پرتال خبری و اطلاع رسانی متعلق به مرکز آموزشی درمانی فوق تخصصی امام خمینی ره، جندی شاپور اهواز می باشد

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0