رو عنوان : در سمینار بررسی عوامل خیانت به همسر مطرح شد:
عنوان : بی وفایی در زوج هایی با سن 16 سال و كمتر 4 برابر بیشتر است
کد خبر : ۶۴۷۰۴
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۵/۲۴ 
ساعت : ۱۳:۲۶:۹
عنوان گروه خبري : اخبار مرکز . اخبار سلامت . اخبار آموزشی .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 

سمینار "خیانت به همسر" با هدف بررسی عوامل تاثیرگذار بر این موضوع و راهکارهای پیشگیرانه، در بیمارستان امام خمینی(ره) اهواز برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز، دکتر مهدی سیاح برگرد متخصص اعصاب و روان در این سمینار که برای کلیه گروه ها و کارکنان در سالن کنفرانس شهید دکتر رهنمون این بیمارستان برگزار شد، اظهارکرد: نارضایتی از زندگی در زنان و مردان به شکل متفاوت بروز می کند؛ در زن ها به شیوه ای احساسی و در مردها جنسی است. به این حالت که بعد از بروز نارضایتی در زندگی مشترک، زن دچار افسردگی می شود، غمگین شده و اصطلاحا در لاک خود فرو می رود. مردها نیز رابطه جنسی خود را قطع می کنند.

 

وی ادامه داد: پایین بودن سن ازدواج احتمال خطا را افزایش می دهد به طوری که بی وفایی در زوج هایی با سن 16 سال و حتی کمتر 4 برابر بیشتر از سایرین است.

 

متخصص اعصاب و روان مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز گفت: از دیگر عوامل موثر بر بی وفایی و احتمال خیانت می توان به وضعیت شغلی و ارتباطات شغلی اشاره کرد. وجود ارتباطات شغلی بسیار زیاد با جنس مخالف احتمال بی وفایی را بالا می برد.

 

سیاح برگرد افزود: بی وفایی و خیانت در افرادی که دچار فقدان عقاید مذهبی و اخلاقی هستند، 2.5 برابر بیشتر از دیگران رخ می دهد.

 

وی ادامه داد: یکی از مواردی که بر زندگی مشترک افراد و همچنین احتمال بروز بی وفایی و خیانت در زوجین تاثیرگذار است، ارتباط با افرادی است که در زندگی شخصی خود سابقه چنین رخدادی را داشته اند. با دوستانی که سابقه بی وفایی و خیانت دارند، ارتباط نداشته باشید. یکی دیگر از عوامل، دسترسی آسان به جنس مخالف و داشتن ارتباطات آزاد است که این امر می تواند منجر به وقوع بی وفایی در زندگی زوجین شود.

 

متخصص اعصاب و روان مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز گفت: زندگی در شهرهای بزرگ، سوءمصرف مواد مخدر و الکل، احساس مسئولیت پایین نسبت به همدیگر، محیط کاری و خانوادگی باز و ارتباطات آزاد و عدم وجود تعهد اخلاقی به یکدیگر از عوامل تاثیرگذار بر بروز بی وفایی به همسر می باشد.

 

سیاح برگرد ایجاد تغییرات قابل ملاحظه در روابط جنسی را از نشانه های بی وفایی زوجین نسبت به یکدیگر دانست و اظهارکرد: مهم ترین مسئله ای که درباره نشانه های بی وفایی باید مورد توجه قرار داد وجود یک حس است؛ در برخی موارد یکی از زوجین احساس می کند خبرهایی است و طرف مقابل نسبت به قبل بسیار فرق کرده است؛ تغییرات قابل ملاحظه در روابط جنسی یکی از این موارد است.

 

وی عنوان کرد: وجود نشانه هایی از دروغگویی و تکرار این مسئله نیز از نشانه های بی وفایی محسوب می شود. همچنین مواردی مانند بروز مشکل در برقراری تماس و عدم دسترسی به همسر، تغییر در ساعات مراجعه به منزل، پاک کردن شماره تلفن ها، هراس از تماس های تلفنی در منزل و هراسناک شدن فرد هنگام فراموشی گوشی تلفن همراه در منزل، حواسپرتی، خیالپردازی و رویاپردازی، تغییر در سبک گفتاری، تغییرات ناگهانی در ظاهر، نوسانات بیش از حد روحی و روانی، لبخندهای مصنوعی، تغییر در الگوی خواب، درخواست حریم خصوصی در منزل، تغییر مکرر رمزهای تلفن همراه و ...، مخفی کردن مخارج و پرس و جو کردن های بسیار زیاد از همسر که نشانه ای برای توجیه کار خود است، از نشانه های احتمال بروز بی وفایی است.

 

متخصص اعصاب و روان مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز گفت: البته این نکته بسیار اهمیت دارد که بدانید هیچ کدام از موارد ذکر شده در مبحث نشانه های بی وفایی، به طور صد در صد و مطلق نشانه های بی وفایی محسوب نمی شوند. بسیاری از این موارد را می توان با گفت و گو با یکدیگر حل کرد.

 

سیاح برگرد درباره راه های پیشگیری از بروز چنین نشانه هایی در زوج ها اظهارکرد: زوج ها به یکدیگر بسیار احترام بگذارند؛ این مسئله وفاداری را بین زوج ها افزایش می دهد. از دیگر راه های پیشگیری می توان به عدم دیدن تصاویر جنسی مستهجن و پرهیز از صحبت های آزاد درباره روابط جنسی در خانواده و عدم انتقاد زیاد به همسر اشاره کرد.

 

وی ادادمه داد: زوج ها نباید کاری کنند که همسرشان به مخفی کاری و پنهان کردن موضوعی از آن ها روی آورد بلکه باید زمینه ای فراهم کنند که همسرشان لذت و آرامش را در کنار او احساس کند. نزد همسر خود از دیگران تعریف نکنید. توانایی ها و شایستگی های همسر خود را کشف کرده و درباره توانایی هایش با او صحبت و از وی تعریف کنید.

 

متخصص اعصاب و روان مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز عنوان کرد: برای پیشگیری از بروز نشانه های بی وفایی در همسر خود، بدانید که چنانچه در کار و شغل خود موفق هستید، نباید به بهانه حفظ موقعیت شغلی از زندگی خود غافل شوید چرا که خانواده و حفظ آرامش زندگی از هر چیزی ارجح تر است.

 

سیاح برگرد گفت: زن و شوهر باید نیازهای یکدیگر را بشناسند؛ عموما خانم ها در زندگی نیازمند صداقت، گشاده رویی، صحبت با همسر، تامین مالی بوده و مردها نیازهای جنسی، داشتن روابط با نشاط و مفرح در کنار همسر، نیاز به توجه همسر و خانواده و نیاز به تعریف و تمجید همسر دارند.

 

وی در پایان این سمینار تاکید کرد: با افرادی در ارتباط باشید که زندگی موفقی دارند و یادمان باشد که در محیط کار یک خطر بالقوه وجود دارد و آن این است که وظیفه شادکردن و حل مشکلات جنس مخالف بر عهده شما نیست. بنابراین به ارتباطات شغلی خود توجه داشته باشید. چنانچه نشانه هایی از بروز بی وفایی در همسر خود مشاهده کردید ماجرا را برای کسی غیر از متخصص مسائل روانشناختی و روانشناسی مطرح نکنید و از بازگو کردن این مسایل نزد دوستان یا بستگان خود پرهیز کنید.

 


تمامی حقوق این پرتال خبری و اطلاع رسانی متعلق به مرکز آموزشی درمانی فوق تخصصی امام خمینی ره، جندی شاپور اهواز می باشد

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0