عنوان : برپایی پایگاه آموزشی اهمیت تغذیه با شیر مادر در بیمارستان امام(ره) اهواز
کد خبر : ۶۳۶۰۶
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۵/۱۵ 
ساعت : ۱۲:۲۳:۳۷
عنوان گروه خبري : اخبار مرکز . اخبار آموزشی .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 پایگاه تغذیه با شیر مادر با هدف آموزش نحوه صحیح شیردادن به نوزاد و بررسی اهمیت این نوع تغذیه برای نوزادان توسط واحد آموزش دفتر پرستاری بیمارستان امام خمینی(ره) اهواز برپا شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز، این پایگاه به مناسبت هفته جهانی تغذیه با شیر مادر در محل درمانگاه مامایی با حضور مترون بیمارستان برپا و نکات اساسی در این زمینه توسط کارشناس مامایی درمانگاه تخصصی ارائه شد.

 

از جمله مباحثی که در این پایگاه به مادران باردار و شیرده ارائه شد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزایای تغذیه با شیر مادر، روش صحیح شیر دادن به نوزاد، تشخیص کافی بودن شیر برای مصرف نوزاد، علائم گرسنگی نوزاد، روش شیر دوشیدن شیر با دست، وضعیت صحیح در آغوش گرفتن نوزاد حین شیردهی، نحوه و مدت زمان مناسب نگهداری شیر، عوامل مهم در افزایش شیر مادر و توصیه های مهم در صورت بروز مشکلات شیردهی بعد از ترخیص از بیمارستان.

 

یونسی زاده کارشناس مامایی بیمارستان امام خمینی(ره) اهواز به مادران باردار و شیرده حاضر در این برنامه آموزشی اظهارکرد: آغوز یا شیر روزهای اول تولد که زرد رنگ و غلیط است بسیار مغذی و حاوی مواد مفید و ارزنده ای است که اولین و بهترین واکسن برای حفاظت کودک علیه بیماری های عفونی است و ضریب هوشی در کودکانی که با شیر مادر تغذیه می کنند، بالاتر است.

 

وی همچنین عنوان کرد: به مادران توصیه می شود در صورتی که با مشکلاتی در زمینه شیردهی بعد از ترخیص از بیمارستان مواجه باشند، می توانند به مرکز مشاوره شیردهی بیمارستان امام خمینی(ره) اهواز واقع در درمانگاه تخصصی مراجعه کنند.

 

در پایان نیز مادران شرکت کننده در برنامه آموزشی تغذیه با شیر مادر، پلاکارد کمپین حمایت تغذیه با شیر مادر را امضا کردند.
تمامی حقوق این پرتال خبری و اطلاع رسانی متعلق به مرکز آموزشی درمانی فوق تخصصی امام خمینی ره، جندی شاپور اهواز می باشد

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0