جمعه, 28 مهر 1396
رو عنوان : بخش زایشگاه بیمارستان امام خمینی(ره) اهواز؛
عنوان : بهره مندی بیش از 17 هزار بیمار بستری از خدمات درمانی مناسب در این بخش
کد خبر : ۶۳۲۱۲
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۴/۱۵ 
ساعت : ۱۱:۱۵:۵۷
عنوان گروه خبري : اخبار مرکز .

سرپرست مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز گفت: بیش از 17 هزار بیمار در دو سال اخیر از خدمات بستری بخش زایشگاه بیمارستان امام خمینی(ره) اهواز بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز، دکتر کامبیز معصومی با بیان این مطلب اظهارکرد: بخش زایشگاه بیمارستان با داشتن 37 تخت فعال سالانه خدمات بسیاری به بیماران بستری در این بخش ارائه می کند.

 

وی ادامه داد: انجام زایمان طبیعی، اینداکشن، کنترل بیماران پس از زایمان، کنترل بیماران باردار پرخطر، انجام NST ، مراقبت از نوزادان سالم تا زمان ترخیص، واکسیناسیون و انجام تست PPD ، کنترل بیماران درد شکمی (کیست تخمدان،EP )، توکولیتیک تراپی بیماران P+L و مراقبت های اولیه نوزاد پس از زایمان از جمله خدماتی است که در این بخش توسط کادر پزشکی و پرستاری مجرب ارائه می شود.

 

سرپرست مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز گفت: یکی از اقدامات ارزشمندی که در این بخش انجام شد، راه اندازی واحد زایمان بی درد است. واحد زایمان بی درد از سال گذشته در بیمارستان امام خمینی(ره) اهواز آغاز به کار کرد.

 

معصومی افزود: در سال 94 تعداد 8 هزار و 693 نفر در بخش زایشگاه بستری شدند و خدمات درمانی لازم را دریافت کردند. متوسط ضریب اشغال تخت در این سال 68 درصد گزارش شد.

 

وی اظهارکرد: در سال 95 نیز تعداد 8 هزار و 695 بیمار در این بخش بستری شدند و متوسط اشغال تخت در این سال تا 72 درصد افزایش یافت.تمامی حقوق این پرتال خبری و اطلاع رسانی متعلق به مرکز آموزشی درمانی فوق تخصصی امام خمینی ره، جندی شاپور اهواز می باشد

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8