جمعه, 28 مهر 1396
عنوان : برگزاری سمینار "اعتباربخشی در درمان" در بیمارستان امام خمینی(ره) اهواز
کد خبر : ۶۳۲۰۴
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۴/۱۴ 
ساعت : ۱۳:۱۸:۵
عنوان گروه خبري : اخبار مرکز .

 

 سمینار دو روزه "اعتباربخشی در درمان" در بیمارستان امام خمینی(ره) اهواز برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز، در این سمینار که به همت فریبا بریهی سوپروایزر آموزشی مدیریت پرستاری و با حضور کمیته های بیمارستانی مرکز برگزار شد، نکات اساسی در زمینه موضوع تجزیه و تحلیل حالات بالقوه خطا و آثار آن با هدف کاهش خطرات در سیستم توسط نوشین فروغ نیا کارشناس هماهنگ کننده ایمنی و بهجت محمدپور مسئول واحد بهبود کیفیت بیمارستان ارائه شد.

 

در این سمینار دستورالعمل های وزارتخانه ای و همچنین دستورالعمل های داخلی بیمارستان در زمینه ارتقای ایمنی بیماران و کاهش خطرات در سیستم درمانی یادآوری شد و مورد بحث قرار گرفت.

 

همچنین مراحل ایمنی از جمله لزوم برقراری ارتباط صحیح با بیمار در هر شرایط، مطرح شد و اهداف و مزیت های گزارش دهی در ارتقای کیفیت درمان و ارتقای ایمنی بیمار به بحث گذاشته شد.

 

در ادامه این سمینار، راه حل های ایمنی بیمار ارائه شد که از جمله از راه حل های می توان به توجه به داروهای با نام و تلفظ مشابه جهت جلوگیری از خطای دارویی، توجه به مشخصات بیمار جهت جلوگیری از خطا، ارتباط موثر در زمان تحویل بیمار، انجام پروسیجر صحیح در محل صحیح بدن بیمار، استفاده یک بار مصرف از وسایل تزریقات و بهبود بهداشت دست برای جلوگیری از عفونت های مرتبط با مراقبت های سلامتی اشاره کرد.

 

در سمینار دو روزه اعتباربخشی در درمان، به استانداردهای ضروری در برنامه ایمنی بیمار اشاره شد که داشتن یک برنامه استراتژیک و اجرا و عملیاتی کردن آن، داشتن مدیران و کارکنانی با شرح وظایف مشخص، مسئولیت ها و اختیاراتی در زمینه ایمنی بیمار، مدیریت و رهبری شیوه های اجرایی برنامه های مرتبط با سلامت بیمار به منظور ارتقای فرهنگ ایمنی بیمار توسط این مدیران برخی از این استانداردهاست.

 

همچنین در این سمینار در خصوص استانداردهای الزامی، اساسی و ایده آل نکاتی مطرح شد و تاکید شد استانداردهای الزامی باید در هر شرایطی در بیمارستان اجرا شوند، در غیر اینصورت مرکز درمانی پایش نخواهد شد. استانداردهای اساسی نیز جهت کسب امتیاز و رتبه بندی انجام می شوند و استانداردهای ایده آل جهت کسب امتیاز عالی است.

 

 تمامی حقوق این پرتال خبری و اطلاع رسانی متعلق به مرکز آموزشی درمانی فوق تخصصی امام خمینی ره، جندی شاپور اهواز می باشد

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8