جمعه, 28 مهر 1396
رو عنوان : در مجهزترین مرکز چشم پزشکی استان انجام شد؛
عنوان : بیش از 14 هزار عمل جراحی چشم در دو سال اخیر
کد خبر : ۶۲۸۷۸
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۳/۲۱ 
ساعت : ۸:۳۳:۲۰
عنوان گروه خبري : اخبار مرکز .

سرپرست مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز از انجام نزدیک به 14 هزار و 900 انواع جراحی چشم در اتاق عمل چشم این بیمارستان در دو سال اخیر خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز، دکتر کامبیز معصومی در این باره اظهارکرد: با توجه به این که بیمارستان امام(ره) اهواز سانتر بیماری های چشمی در استان و منطقه جنوب غرب کشور به شمار می رود، هر ساله پذیرای بیماران بسیاری در این حوزه است.

 

وی ادامه داد: اتاق عمل چشم این مرکز سال هاست با تکمیل تجهیزات و کادر مجرب مجهزترین مرکز چشم پزشکی در استان خوزستان محسوب می شود که علاوه بر استان خوستان، به بیماران استان های همجوار نیز خدمات چشم پزشکی می دهد.

 

سرپرست مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز گفت: براساس گزارش های ارائه شده از اتاق عمل چشم بیمارستان، طی دو سال گذشته 14 هزار و 899 مورد عمل جراحی چشم انجام شد که به طور تفکیک می توان به 6 هزار و 969 مورد جراحی چشم در سال 94 و 7 هزار و 930 در سال 95 اشاره کرد.

 

معصومی عنوان کرد: کلیه جراحی های الکتیو چشمی از جمله، نما فتک، شا اندیون، کلیه جراحی های پیوند قرنیه، اعمال جراحی Anerier و Nosterier ، کلیه جراحی های شبکیه، جراحی پلاستیک و ترمیمی در بخش اتاق عمل چشم بیمارستان امام خمینی(ره) اهواز انجام می شود و عمل جراحی کاتاراکت(آب مروارید) بیشترین آمار را از میان این جراحی ها دارد.

 

وی اظهارکرد: بخش بستری چشم نیز از جمله بخش های بسیار فعال این مرکز محسوب می شود که دارای 46 تخت فعال است. در سال 94 تعداد 7 هزار و 251 نفر در این بخش بستری شدند که میزان ضریب اشغال تخت در این سال 70 درصد بوده است. در سال 95 تعداد بیماران بستری در این بخش در مقایسه با سال قبل از آن افزایش پیدا کرد به طوری که در سال 95 تعداد 8 هزار و 37 نفر بستری شدند و میزان ضریب اشغال تخت آن نیز 73 درصد افزایش یافت.

 

سرپرست مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز عنوان کرد: همانطور که ذکر شد یکی از موارد جراحی در اتاق عمل چشم این بیمارستان، عمل پیوند قرنیه است لذا در در بخش بستری پیوند قرنیه نیز دو تخت فعال وجود دارد که در سال 94 تعداد 47 بیمار در این بخش بستری شدند و ضریب اشغال تخت در این سال 18 درصد بوده است.

 

معصومی گفت: همچنین در سال 95 با وجود همان تعداد تخت فعال برای پیوند قرنیه، تعداد بیماران بستری شده به 53 نفر افزایش پیدا کرد و میزان ضریب اشغال تخت نیز به 20.5 درصد رسید.


تمامی حقوق این پرتال خبری و اطلاع رسانی متعلق به مرکز آموزشی درمانی فوق تخصصی امام خمینی ره، جندی شاپور اهواز می باشد

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8