جمعه, 28 مهر 1396
رو عنوان : با توجه به وجود گرد و خاک؛ فوق تخصص ریه تاکید کرد:
عنوان : گروه های حساس از منزل خارج نشوند
کد خبر : ۵۸۱۳۱
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۱/۳۰ 
ساعت : ۱۳:۲۸:۴۷
عنوان گروه خبري : اخبار مرکز . اخبار سلامت .فوق تخصص ریه مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز تاکید کرد: با توجه وقوع پدیده گرد و خاک، گروه های حساس از جمله بیماران قلبی ریوی، کودکان، سالمندان و زنان باردار، در این شرایط نباید از منزل خارج شوند.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز، دکتر حشمت الله توکل با بیان این مطلب اظهارکرد: آلودگی هوا و وجود گرد و خاک، مشکلات تنفسی یا تشدید علائم آسم و آلرژی در افراد را به دنبال خواهد داشت، بنابراین توصیه اکید می شود که افراد در معرض خطر از جمله بیماران قلبی ریوی، کودکان، سالمندان و زنان باردار، در این شرایط از منزل خارج نشوند.

وی با تاکید بر اینکه دیگر افراد حتی الامکان جز در مواقع ضروری از منزل خارج نشوند، افزود: چنانچه ضرورتی برای خروج از منزل وجود دارد، توصیه می شود حتما از ماسک مناسب و فیلتردار استفاده کنید.

فوق تخصص ریه مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز گفت: با وجود گرد و خاک، بیمارانی که به بیماری های زمینه ای آسم، آلرژی و بیماری های قلبی مبتلا هستند، به توصیه های مراقبتی و بهداشتی بیشتر توجه کرده تا دچار تشدید علائم تنفسی نشوند.

توکل اظهارکرد: هنگام بروز مشکلات تنفسی ناشی از آلودگی هوا، بدون دستور پزشک از داروهای گیاهی و اسپری های استنشاقی به منظور کاهش علائم مشکلات تنفسی استفاده نکنند و در این شرایط به درمان خودسرانه نپردازند؛ بیماران تنفسی تنها از داروهایی که پزشک برای بیماری آن ها تجویز کرده است، استفاده کنند.

وی بیان کرد: در صورت مشاهده علائم حاد تنفسی به مراکز درمانی مراجعه کنید؛ اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) اهواز نیز با در اختیار داشتن امکانات لازم جهت درمان بیماران تنفسی، برای ارایه خدمات مناسب در این زمینه آمادگی دارد.تمامی حقوق این پرتال خبری و اطلاع رسانی متعلق به مرکز آموزشی درمانی فوق تخصصی امام خمینی ره، جندی شاپور اهواز می باشد

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8